Dovoz bouraných automobilů

Tonovaná skla do auta

Montáž tónovaných skel do auta je velmi velmi užitečná věc. Tónovaná skla a fólie, které se na ně používají mají mnoho účinků. Samozřejmě prvotní požadavek je zabránění prostupu slunečních paprsků do automobilu. Díky těmto fóliím se snižuje i prostup škodlivého UV záření. Toto záření je odfiltrováno až z 95 procent. Díky fóliím, Vám vydrží vnitřní prostor automobilu déle klimatizovaný a bude se v něm lépe udržovat konstantní teplota, jelikož nebudete tak intenzivně prohříván z okolí.

V zimě to bude fungovat obráceně, kdy se bude teplo déle udržovat uvnitř auta a nebude tak utíkat do okolního prostředí. Jejich funkce je tedy značně termoregulační. Další účel této fólie je bezpečností. Za prvé snižuje průhlednost skel, tím pádem je Vás méně vidět do auta a zloději nejsou tak vzrušováni věcmi za sklem Vašeho automobilu. Dále pokud by došlo k nějaké nehodě, folie zpevňuje sklo a drží jej při sobě . Snižuje se tak riziko poranění cestující střepy z okna. Tónované skla mají však podle zákona dané maximální procent zatmavení.

Pokud by Vám bylo naměřeno více, budete muset fólii odstranit. Při cestách na zahraniční dovolenou si dávejte také velký pozor. V zahraničí jsou tónovaná skla daleko více sledována a pokuty za překročení procenta zatmavení jsou rozhodně vyšší než u nás.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Tónovaná skla a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.