Dovoz bouraných automobilů

Přestavba auta na plyn

Mnoho lidí se uchyluje k přestavbě automobilu na plyn. Sice budete muset do auta investovat částku kolem 20 tisíc korun, ale následné investice vložené do pohonných hmot zaručí, že se Vám peníze vrátí, protože LPG je mnohem levnější. Úpravy si však nechejte udělat pouze v autorizovaném servise.

Může se stát, že předělávka od neautorizovaného servisu nebude kvalitní. Automobil může být následně poruchový. Na celou přestavbu se musí používat pouze homologované díly, které splňují bezpečnostní normy. Každý vůz vybavený LPG musí být pečlivě označen. LPG což je zkapalněný ropný plyn se tankuje na většině benzinových stanic. LPG se tankuje pomocí speciální trubice, která musí být pevně zaklapnuta. LPG se do nádrží plní pod tlakem, kdyby nebyla pistole dostatečně upevněna mohlo by dojít k nehodě. Auta poháněná LPG mají nižší spotřebu a jejich motory jsou méně poškozovány. Stejně tak je méně zasaženo okolní prostředí, které je velmi náchylné na obsah a objem výfukových plynů.

Pokud se pro přestavbu rozhodnete, musíte počítat se zmenšením zavazadlového prostoru, protože v kufru budete mít umístěn zásobník na plyn. Plynová nádrž má různé velikosti objemu.

Komentáře jsou uzavřeny.